Viktoria ČB
FK Sistemo
1:15 (1:7)

Sestava: Trepka - Hrbáč 3, Kněžínek 1, Kuchař - Jindra 4, Toman 5, Novák 2

Do konce základní části divize B ve futsalu FIFA sice ještě chybí odehrát jedno kolo, ale tým FK Sistemo už má nyní jistotu, že do vyřazovacích bojů půjde z prvního místa. Jistotu získal poté, co nejenže zvítězil v Č. Budějovicích nad tamní Viktorií, ale rovněž díky výhře Písku nad Táborem 8:2. V posledním kole mužstvo od Dyje hraje ve středu 6. února v Sezimově Ústí proti Pacovu (20 hod.).

Českobudějovická Viktoria je sice poslední, ale v předchozím kole dokázala v derby silnému Tex-Coloru nasázet devět gólů, takže mezi hráči z Dačicka panovala drobná obava z formy soupeře. Pochybnosti z vlastního výkonu ovšem futsalisté FK Sistemo zahnali záhy po úvodním výkopu. Ve sportovní hale Stromovka spustili útočný uragán, který trval celých 50 minut hrací doby. Vše načal Josef Novák mladší, jenž po nahrávce Vojtěcha Kněžínka prostřelil bránící hradbu před sebou. Po půlminutě obešel Tadeáš Jindra vše, co mu stálo v cestě a jeho střelu dorazil Martin Toman. Situace jako přes kopírák se zopakovala za chvilku a hosté již vedli 3:0. Domácí tým se nedostal prakticky k ničemu, čestného úspěchu dosáhl za stavu 0:4, když Petr Holý vyslal ušmudlanou střelu, kterou hostující gólman Tomáš Trepka vyrazil do tyče, od ní se míč odrazil zpět k Trepkovi, pak balón putoval zase do tyče, aby se následným odrazem o Trepkova záda doplazil za brankovou čáru. Inkasovaný kuriózní gól s hosty nijak nezacloumal a nadále pokračovali v exhibici. Střelecky se zaskvěl hlavně Toman, jenž se jen za první poločas trefil čtyřikrát.

Také po změně stran se obraz hry vůbec nezměnil, hráči Viktorie byli na hřišti jen do počtu. Do střelecké listiny se poprvé v dresu FK Sistemo zapsal i Jiří Hrbáč, posile z českobudějovického Absolutu se podařilo zkompletovat hattrick během pěti minut. Kromě Luďka Kuchaře vstřelili Viktorii aspoň jednu branku všichni hráči z pole, o gól se pokusil i brankář Trepka, jenže penaltu neproměnil. „Věřil jsem si, míč měl jít do pravé šibenice, ale nešel,“ byl lehce zklamaný penaltový exekutor. Přesto si hosté na hřišti dělali, co chtěli a nakonec dosáhli hodně vysokého vítězství. „Byl to náš už jedenáctý zápas v řadě bez porážky, to je obdivuhodná série. Myslím, že prezidentská trofej je ve správných rukou,“ vypůjčil si šéf FK Sistemo Josef Novák starší termín z hokejového žargonu.

Po další výhře má FK Sistemo jistotu druhé příčky

FK Sistemo
Absolut TEAM 8:5 (5:1)

Sestava: Havlík - Hrbáč, Kněžínek, Kuchař 1 - Jindra 4, Toman 2, Novák 1

Desátý zápas v řadě bez porážky mají za sebou divizní futsalisté FIFA týmu FK Sistemo. Ve dvanáctém kole si vítězstvím doma nad českobudějovickým Absolutem již mohli zajistit minimálně druhou příčku po základní části. Po pohodovém výkonu mužstvo od Dyje nad soupeřem z jihočeské metropole vyhrálo a již ví, že v semifinále play-off, které se bude hrát na dva vítězné mače, bude mít lepší výchozí pozici.

Velmi solidní divácká návštěva byla zvědavá nejen na výkon domácího celku, ale také na to, co předvede nová akvizice FK Sistemo Jiří Hrbáč. Dačický rodák je ve Volfířově na hostování právě z Absolutu. „Jestli jim nastřílíme aspoň deset gólů, tak platím občerstvení,“ motivoval své nové spoluhráče zkušený obránce, jenž to ve fotbale dotáhl až do ligového Dynama Č. Budějovice. Hrbáčův impuls i vidina konečného umístění na úplné špici tabulky udělaly s domácím týmem své. FK Sistemo se vřítil do zápasu a vypracoval si drtivý tlak, který v 5. minutě vyústil už v dvougólové vedení. Autory branek byli Tadeáš Jindra a Luděk Kuchař.

Ve třinácté minutě pak padly do sítě hostů další dva góly, když skóroval Martin Toman a o pár vteřin později znovu Jindra. Ten proměnil penaltu po faulu na svou osobu – 4:0. Hala SŠTO v Dačicích byla u vytržení, fanoušci čekali, že útočná smršť domácího týmu bude pokračovat. Hráči FK Sistemo ovšem na snaze ubrali a dokonce dovolili hostům, aby těsně před přestávkou snížili, když Josef Novák nechtěnou tečí překonal vlastního brankáře Romana Havlíka. Poslední slovo v první půli měl, ale Jindra, jenž nádherně trefil míč z první a přehodil hostujícího gólmana – 5:1.

I když ve třetí minutě druhé půle Absolut snížil, tak to s domácím celkem nijak nezacloumalo. Toman rychle odpověděl chladnokrevným zakončením – 6:2. Od tohoto stavu začalo hrát českobudějovické mužstvo power-play. Vybudovalo si tlak, domácí hráče přimáčklo na jejich polovinu a dokázalo se trefit potřetí. Ve hře bez brankáře pokračovalo a mělo velkou převahu, jenže v sestavě FK Sistemo zářil Jindra. Svůj velký večer ozdobil gólem na 7:3, když před vlastní brankou vybojoval balón. Prvním dotekem jej přizvedl a druhým ho přes celé hřiště poslal neomylně do opuštěné soupeřovy svatyně – 7:3. Zbytek zápasu dohrál domácí tým v poklidu, i když hosté zlobili až do závěrečného hvizdu.

Před FK Sistemo, které vede divizní tabulku, jsou nyní už jen dva zápasy na hřištích soupeřů. Nejdříve v Č. Budějovicích (27. ledna) proti tamní Viktorii a pak v Sezimově Ústí (2. února) s nepříjemným Pacovem. Pakliže oba zápasy hráči od Dyje zvládnou vítězně, tak celou základní část vyhrají. „Jsme rádi, že zopakujeme minimálně druhou pozici z loňska, ale kdo by nechtěl víc,“ zeptal se odhodlaně domácí forward Novák.

Remíza na horké půdě Tex-coloru

Tex-color
FK Sistemo
6:6 (4:2)

Sestava: Havlík - Hrbáč, Kněžínek, Kuchař 2 - Jindra, Toman 2, Novák 2

Šňůru osmi vítězných zápasů měli za sebou hráči FK Sistemo, když v Hluboké nad Vltavou nastupovali k utkání 11. kola základní části jihočeské divize futsalu FIFA proti Tex-Coloru Č. Budějovice. Sérii chtěli prodloužit a upevnit si pozici na čele tabulky. Pomoci jim k tomu měl poprvé v sezóně i Jiří Hrbáč, jenž k Dyji zamířil na hostování z českobudějovického Absolutu.

Vzájemné zápasy těchto protivníků bývají bohaté na góly, oba týmy vyznávají otevřenější způsob hry. Ve čtvrtém kole FK Sistemo v Dačicích svého soka zdolal divokým poměrem 10:6, takže Tex-Color měl hostům, co vracet. Od prvních chvil se prognózy naplňovaly, hrálo se nahoru-dolů. První gólový zápis učinil hostující Luděk Kuchař, jenž dorážel pod břevno odražený míč po střele Tadeáše Jindry. Za pár chvil ovšem bylo vyrovnáno, když hostující Vojtěch Kněžínek odkopl balón tak nešťastně, že skončil ve vlastní brance – 1:1. Kuriózní vyrovnání však nebylo vše, co domácí celek ještě v prvním poločase stihnul. „Bylo to neskutečné, protože soupeř dokázal využít jakoukoliv skulinku v naší obraně a pokaždé nás potrestat, povedlo se mu to třikrát,“ hovořil o momentech, které stanovily domácí vedení 4:1, v té chvíli ještě bek FK Sistemo Josef Novák mladší. Téměř současně s klaksonem ukončujícím první půli se trefil svým typickým způsobem Martin Toman. Jeho bomba do šibenice začíná být vyhlášená v celé divizi, tentokrát znamenala snížení na dvougólový rozdíl.

Hned po změně stran borci z Dačicka inkasovali popáté a raději si vybrali oddechový čas. Při něm si razantně vyříkali chyby a také udělali změny v rozestavení. Z Nováka se stal útočník a Hrbáč se postavil na místo beka. „Po time-outu jsme hru naprosto opanovali, Jirka zezadu dirigoval hru, připravoval nám pozice a začalo se dařit střelecky,“ uvedl Novák, jenž dvěma góly rychle snížil na 4:5. „S kluky fungovala spolupráce parádně, tým má silného vnitřního ducha, kterého projevil za nepříznivého stavu,“ chválil si přístup svých nových spoluhráčů dačický rodák Jiří Hrbáč. Českobudějovičtí nevěděli, kam dřív skočit. Další bombou Toman vyrovnal – 5:5. Chvíli po něm se Kuchař obtočil šikovně okolo svého obránce a FK Sistemo již vedl.

„V té době jsme věřili, že odvezeme tři body, ale v závěru jsme udělali ojedinělou chybu ve druhém poločasu, kterou soupeř potrestal. Mrzelo nás, že jsme nevyhráli, ale postupně se nám vše rozleželo v hlavě a v šatně jsme se shodli na tom, že remíza je spravedlivá pro obě mužstva,“ komentoval závěr kapitán FK Sistemo Tadeáš Jindra. „Momentálně prožíváme skvělé období, i v Hluboké tým podal výborný výkon. Smekám klobouk před tím, jak se zvedl a dokázal utkání otočit. Před námi je poslední domácí zápas základní části, v něm chceme vyhrát, abychom si s předstihem zajistili minimálně druhou příčku, která by nám zaručovalo lepší výchozí pozici pro play-off,“ láká diváky prezident FK Sistemo Josef Novák starší na střetnutí s Absolutem Č. Budějovice, které se v hale SŠTO v Dačících uskuteční v pondělí 21. ledna od 20 hodin.

Rum budou pít naši futsalisté

Sestava: Kopeček - Vodáček, Kněžínek, Kuchař - Jindra, Toman, Novák, Beránek

Pošesté se v Jindřichově Hradci uskutečnil fotbalový „Rumový pohár“, přičemž z toho podruhé se konal jako jednodenní halový turnaj. Městská sportovní hala viděla maratón 28 zápasů, ze kterého nakonec vyšli vítězně specialisté na halovou kopanou. Trofej a také velkou lahev lahodného moku totiž odvezli k Dyji futsalisté FIFA týmu FK Sistemo Volfířov.

Aktuálně vedoucí tým jihočeské futsalové divize nepoznal během turnaje hořkost porážky, když při hracím systému každý s každým vytěžil 19 bodů za šest výher a jednu remízu. „Turnaj jsme s přehledem opanovali,“ radoval se hráč FK Sistemo Josef Novák. Jeho spoluhráč Tomáš Beránek se stal nejlepším střelcem celé soutěže.

Prestižní klání pořádal FK J. Hradec 1910, jenž měl ve hře dvě mužstva. „Áčku“ pořádajícího klubu se tentokrát tolik nedařilo, na obhájce loňského prvenství zbyla až čtvrtá pozice. „Takové umístění bylo pro mnohé zklamáním, překvapilo naopak naše béčko, které předčilo i elitní tým. Hodně potrápilo i pozdější vítěze v úplně posledním utkání turnaje,“ potěšilo člena výkonného výboru FK J. Hradec 1910 Ivo Ježka třetí místo jejich B-týmu. Zápasy se hrály na 1x14 minut, byl to pěkný kvapík, utkání se střídala jedno za druhým. „Důležité bylo, že turnaj proběhl v duchu fair-play a nedošlo k žádnému vážnějšímu poranění. Akce už si získala tradici, věříme, že za rok v ní budeme pokračovat,“ uvedl I. Ježek.

Konečné pořadí: 1. FK Sistemo Volfířov, 2. Bad Boys Tábor (Dražice, Tábor), 2. FK J. Hradec B 1910, 4. FK J. Hradec 1910 A, 5. Juventus (výběr Jindřichohradecka), 6. Slovan Kamenice nad Lipou, 7. Slavoj Žirovnice, 8. Tatran Lomnice nad Lužnicí.

B-tým se dostal do čela

Pauzu v programu „C.K. okresní Fitmall.CZ futsalové ligy“ měla v pátém kole základní části, která se celá hraje ve sportovní hale v Nové Bystřici, Lennyho Křídla. Doposavad vedoucí tým tabulky odpočíval a jeho absence využil FK Sistemo B, aby ho v čele vystřídal. V soutěži již není žádný celek s plným bodovým ziskem, jelikož si dosud suverénní Kasalova pila J. Hradec z pátého kola odvezla dvě prohry. Zisku prvních bodů se dočkalo mužstvo No Comment z N. Bystřice

FK Bulánci
FK Sistemo
2:7 (1:2)

Sedmadvacet minut trval naprosto vyrovnaný stav, souboj nováčků mohl dopadnout všelijak. Ještě tři a půl minuty bylo skóre na vážkách, pak se ovšem trefil Martin Bodlák, jenž zvýšil na 4:2 pro favorita. Závěr pak dopadl pro jindřichohradecké dorostence katastrofálně, když po dalších třech inkasovaných gólech prohráli až příliš krutým rozdílem

FK Sistemo
Kasalova pila 5:0 (2:0)

Očekávaný duel týmů ze špičky svou úrovní zklamal. Tvrdý boj se vůbec nekonal, protože „dřevaři“ přijeli do N. Bystřice utkání jen odehrát. Dvě třetiny kádru nechali doma, takže nebyli divizní záloze FK Sistemo rovnocenným soupeřem. Mužstvo od Dyje mělo po celý zápas jasnou převahu a svého soka v boji o čelo tabulky snadno pokořilo

Sestava: Kopeček - Vacuška 2, Novák Jos. 2, Štolba - Novák Jiř. 2, Kratochvíl 3, Bodlák 3